Sítotisk

Sítotisk je jedna z nejstarších a nejpoužívanějších technologií pro potisk textilu. Speciální barva je nanášena přes sítotiskovou šablonu (síto) přímo do textilu. Po tisku je motiv fixován do podkladové látky v horkovzdušném tunelu při teplotě 150–175°C a takto provedená fixace barev zajišťuje jejich mechanickou odolnost a stálobarevnost při praní. Používáme barvy plastizolové, vodní, ředidlové a leptací (discharge), které jsou zdravotně nezávadné, odolné proti mechanickému poškození i chemickému čištění.

Tiskneme pracovní oděvy, trička, polokošile, sportovní dresy,  deštníky, nejrůznější sportovní tašky,  aktovky,  ledvinky,  potisk roušek, tisk samolepek, kvalitní reklamní potisk (sítotiskem) kalendářů logem firmy či dle požadavků a přání zákazníka, apod.

potisk triček

Transferový tisk

Transferový tisk nebo také sítotiskové transfery na textil využívá podobný výrobní postup jako u přímého sítotisku. Základní rozdíl ovšem spočívá v přenosu tištěného motivu na transferový papír, který se po zasušení barev vloží pod transferový lis. Vysoký tlak a teplota (cca 170°C) zajistí přenos motivu na podkladový materiál.

Tato metoda se vyznačuje přesným tiskem v detailech a širokou škálou potiskovaného materiálu, nebo jí lze využít nejenom na potisk triček, ale i na potisk softshellových bund, hotových výrobků např. ledvinek, batohů, tašek, deštníků, čepic, potisk pracovních oděvů atd.

Zhotovíme vám sítotiskové transfery na archu na zakázku.

Výhodou je možnost tisku do zásoby pro opakovanou zakázku.

sítotiskový transfer

Nažehlování na textil

Pro realizaci zakázek od jednoho kusu nabízíme adekvátní náhradu sítotisku nebo flockování, nažehlení folie profifexu nebo profiflocku vyřezané na plotru a zažehlené v transferovém lisu.

Ceník potisku

Ceny potisků zpracováváme individuálně vždy na základě poptávky prostřednictvím emailu . Zákazníkovi následně odesíláme kalkulaci ceny s náhledem. Výroba začíná až po schválení kalkulace. Při objednávce na zakázku včetně dodávky potiskovaného předmětu požadujeme zálohu ve výši 80% – 100% z ceny zboží.

Grafické podklady pro sítotisk

Grafické podklady pro potisk ve formátu cdr, ai, pdf, písma převedená na křivky a obrysy převedeny na objekty nebo s připojenými typy použitých fontů. Pokud grafiku k potisku nemáte motivy Vám zpracujeme.