Pískování

Pískování je technika, při které tryskáním korundového písku (nebo jiného abraziva), upravujeme povrch předmětu. Touto technikou lze předměty očistit, zdrsnit, nebo jinak upravit (matování, signování). Tuto techniku lze použít na sklo, pískování keramiky, kámen, kov, dřevo, akrylátové hmoty, pískování plexiskla a další materiály. Pískování je oproti gravírovacím a laserovým technologiím cenově dostupné a umožňuje zpracování nerovných předmětů. Při použití fotoprocesu výroby pískovací šablony je možné pískovat detaily o síle cca 0,4 mm.

pískování

Pískujeme skleničky k maturitě, promoci, svatební číše, provádíme pískování hrnků, sportovních pohárů, pietních váz, i jiných skleněných nádob k různým slavnostním i smutečním příležitostem, včetně vinných láhví, pivních půllitrů a jiného užitkového skla. 

 

Dále popisujeme reklamní a dárkové předměty, zrcadla, skleněné výplně, pískování plexiskla, kovové štítky, provádíme celoplošné matovaní.

Pískujeme od 1 ks.

Ceny pískování na základě kalkulace info@flocker.cz

Pozitivní pískování– Požadovaný motiv (grafika, písmo), který chceme vypískovat zůstává nemaskovaný, maskuje se pouze nejbližší okolí pískovaného motivu.

Pískování do hloubky  – Předmět je opískován přes silnější UV šablonu což umožňuje pískovat více do hloubky, toto pískováni se využívá převážně u pískováni hrnků výsledný efekt je více reliefní.

pískování hrnků

Negativní pískování– Předmět je opískován celý, pouze motiv, který nechceme pískovat (grafika, písmo) je zamasková a zůstává neopracován.

Tónování pískovaného skla – NANO Decoration umožňuje vytvářet nové efekty kombinací barev a matù. Pomocí NANO Decoration lze velmi jednoduše tónovat pískované povrchy do různých odstínů. Následně po vytvrzení zároveň barva slouží i jako ochrana opískované plochy. Pro realizaci Vašich návrhů lze volit jednu z osmi základních odstínů ze  speciálního vzorníku.

Nabízíme samozřejmě kompletní dodávku reklamních předmětů včetně potisku. Vyrobíme Vám i tištěnou a řezanou reklamu včetně následné aplikace. Tisk reklamních předmětů provádíme přímým tiskem technologií sítotisku, tamponovým tiskem. Pro dekoraci reklamních předmětů využíváme také pískování.

Pískování fotografii na sklo.